back to top

Од серијата успешни доенечки приказни – доење кај предвремено родено бебе

Предвременото породување од секој агол е еден вознемирувачки момент за сите родители. Особено за мајките кои на поинаков начин го замислуваат моментот кога на...

Зошто треба да ја имате “Haakaa” пумпата?

Секоја мајка која дои знае колку е вредно мајчиното млеко - има причина зошто се нарекува течно злато! Вашето тело е неверојатно и прави...

“Б- витамините” и нивната улога во организмот

Оваа група на витамини имаат важна улога во нашиот организам. Луѓето внесуваат одредена количина Б-витамини преку исхраната бидејќи се наоѓаат во поголем број на намирници...

“8-миот Конгрес за доење во Сплит во организација на Европската Асоцијација...

Изминатава недела, поточно од 11-13. мај 2023 г., се одржа 8-миот Конгрес за доење во Сплит во организација на Европската Асоцијација на Медицина за...

Погрижете се за сензитивната бебешка кожа, но и за кожата на...

0
Грижата за новороденче може да биде исцрпувачка, правејќи ја невозможна мисијата да се извршат секојдневните обврски. Како што овие обврски станувaат се побројни, ќе...

1ви Март – Меѓународен ден на IBCLC консултантите за доење

0
Секоја година првата среда во месецот март е ден кога се одбележува денот на IBCLC консултантите за доење. За сите нови и идни мајки и...

НАШЕТО ИНОВАТИВНО РЕШЕНИЕ ЗА РОДИЛКИ ВО ПОСТПАРТАЛНИОТ ПЕРИОД

0
Раѓањето е чудо и посебен настан за секое семејство. Но, мајки, внимавајте! Покрај грижата за бебето, не заборавајте на себе и вашата благосостојба. Првите шест...

Пренатална масажа: кои се придобивките и ризиците?

0
Не е тајна дека бременоста може да биде малку непријатна. Откријте како може да помогне пренаталната масажа. Те болат рамениците. Стапалата ве болат. Вашиот долен...

Што е болка во кружните лигаменти за време на бременоста?

0
Болката во кружниот лигамент е непријатна сензација во абдоменот, во близина на колковите или во пределот на препоните. Тоа е „болка која прогредира“, а...

Закрепнување по раѓање со царски рез

0
Ви претстои породување и како и секоја жена повеќе или помалку сте загрижени од овој момент. Разбирлива е анксиозноста, како и размислувањето како да...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата