back to top

Бременост и целулит: Се што треба да знаете

0
Дали бременоста го предизвикува целулитот? Тоа е нешто што ниту една жена не го размислува кога ќе забремени, но  акумулацијата на маснотијата, задржувањето на течности...

Исхрана во текот на бременоста

0
Без сомнение, хранливата, добро балансирана исхрана може да биде еден од најголемите подароци кои можете да му го дадете на вашето бебе во развојот....

Прицврстување на дојка

0
Зошто прицврстувањето е важно Бебето кое добро се прицврстува на дојката може да помогне да се спречат многу проблеми со доењето. Поверојатно е дека доењето...

Компресија на дојка

0
Целта на компресијата на градите е да го продолжи протокот на млеко кога бебето само цица без да отстранува млеко. Можно е да се...

Кога доењето не функционира

0
Најновите истражувања покажуваат дека 9 од 10 жени започнуваат со доење на своите деца. Повеќето жени сакаат да дојат. За жал, и покрај нашите...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата