back to top

Совети и препораки за трудници и мајки во време на пандемија...

0
Јасна Апостолски - Николов - Дипломирана медицинска сестра - Меѓународен консултант за доење - IBCLC - Сертифициран едукатор за психофизичка подготовка на трудници Здраво Бебе - Центар за...

Часови за психофизичка подготовка на трудници

0
Програма на часовите за психофизичка подготовка на трудници Часовите за психофизичка подготoвка на трудниците се едно прекрасно едукативно дружење на трудници кое понатаму прераснува во...

Закрепнување по раѓање со царски рез

0
Ви претстои породување и како и секоја жена повеќе или помалку сте загрижени од овој момент. Разбирлива е анксиозноста, како и размислувањето како да...

Кога доењето не функционира

0
Најновите истражувања покажуваат дека 9 од 10 жени започнуваат со доење на своите деца. Повеќето жени сакаат да дојат. За жал, и покрај нашите...

Што го предизвикува опаѓањето на косата по породувањето и за време...

За време на бременоста нашата коса зачудувачки, станува прекрасна, здрава и сјајна. И токму кога мислиме дека сѐ е совршено се соочуваме со огромно...

НАШЕТО ИНОВАТИВНО РЕШЕНИЕ ЗА РОДИЛКИ ВО ПОСТПАРТАЛНИОТ ПЕРИОД

0
Раѓањето е чудо и посебен настан за секое семејство. Но, мајки, внимавајте! Покрај грижата за бебето, не заборавајте на себе и вашата благосостојба. Првите шест...

Исхрана во текот на бременоста

0
Без сомнение, хранливата, добро балансирана исхрана може да биде еден од најголемите подароци кои можете да му го дадете на вашето бебе во развојот....

3 едноставни вежби за пренатален тренинг

0
Вежбањето за време на бременоста може да изгледа застрашувачко, ќе ви наведеме три едноставни вежби кои можете да ги додадете во вашиот пренатален тренинг. Може...

Laboratorios BABÉ – хигиена кај новороденче

Доаѓањето на бебе на овој свет не претставува лесна задача за родителите. Штом ќе го земете во вашите раце, сомнежите за грижата на вашето...

Каков е вкусот и мирисот на одмрзнато мајчино млеко?

Ова е прашање кое често го добивам и предизвикува голема загриженост кај мајките. Бидејќи во овие случаи мирисот на мајчиното млеко е навистина непријатен....
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата