back to top

Кошница за новороденче – “Што ви е потребно при подготовките за...

Се ближи еден од најважните денови во вашиот живот, а се уште не знаете што се треба да направите за да бидете подготвени?! Големиот избор...

Со што да ја замените павловичевата крема?

0
Сакате да ја замените павловичевата крема со органски сертифициран производ кој е еднакво ефективен, но не сте сигурни кој производ да го одберете?! Oleo calcareous...

Eксклузивното доење ја обновува дисбиозата на цревниот микробиом поврзана со раѓањето...

0
Новото истражување дава навистина силна причина зошто ЕКСКЛУЗИВНОТО ДОЕЊЕ е толку важно за сите бебиња, но особено за оние бебиња родени со царски рез. Оваа...

Каков е вкусот и мирисот на одмрзнато мајчино млеко?

Ова е прашање кое често го добивам и предизвикува голема загриженост кај мајките. Бидејќи во овие случаи мирисот на мајчиното млеко е навистина непријатен....

Совети за заштита од сонце, во најтоплите денови

0
Употребата на производи за заштита од сонце додека вие и вашето цело семејство се сончате, пливате, или пак уживате во топлите денови играјќи или...

Бубамара-колектор за мајчино млеко

Здраво мајки – денес сакаме да ви објасниме повеќе за еден од нашите омилени производи кој набргу и вам ќе ви стане нешто што...

Зошто не се преопрачува да се дава вода на бебето што...

Да ја разјасниме дилемата кај многу мајки! Вашето тело го прави совршеното млеко за вашето бебе, всушност менувајќи го составот кога има потреба од...

Што го предизвикува опаѓањето на косата по породувањето и за време...

За време на бременоста нашата коса зачудувачки, станува прекрасна, здрава и сјајна. И токму кога мислиме дека сѐ е совршено се соочуваме со огромно...

Колострум – “течно злато” и неговата улога

Драга мамо, колострумот е нешто речиси магично и честопати се нарекува „течно злато“ - затоа што искрено вреди злато! Па, зошто е ова толку...

“Утринска мачнина” во бременост

Гадење и повраќање во бременоста, често познати како “утринска мачнина”, се многу чести во раната бременост. Утринската мачнина (исто така наречена гадење и повраќање на...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата