back to top

Се што треба да знаете пред да го направите соодветниот избор...

0
Дали знаете од што се направени влошките и тампоните кои досега сме ги користеле? Повеќето не се направени од памук. Многу познати брендови на тампони...

Што претставуваат синдетски производи?

Многу е веројатно дека веќе сте го слушнале зборот Syndet. Меѓутоа што е Syndet? Синдетски производ се однесува на козметички производ кој во својот состав...

Qualified® 360* All Chromosomes- Пренатален тест на Bio Save Group

Комплетна услуга прилагодена за потребите на секоја бременост. Искусен медицински тим подготвен да одговори на сите Ваши прашања. Донесете добро информирана одлука и направете...

Дали постои поврзаност помеѓу продукцијата на млеко и менструалниот циклус?

Една од основните грижи на една мајка доилка е продукцијата на млеко и она што може да влијае на продукцијата. Кога ќе се воспостави...

Први лекувања со матични клетки од папочна врвца во регионот Bio...

Наши трудници и идни родители, Bio Save Македонија е дел од Bio Save Group, компанија што е присутна во седум земји од регионот. Нашата група...

Опстипација (запек) во текот на бременоста

Опстипацијата во текот на бременоста е честа појава со која се соочуваат половина и повеќе од трудниците. Некои од нив со опстипација се соочуваат...

Сè за атопичен дерматитис на педијатриска возраст-Совети од Babe Laboratories

Дали сте слушнале за атопичен дерматитис? Сигурно ако сте го слушнале овој термин познавате некој кој боледувал од оваа состојба бидејќи е најчеста кожна...

Кои нарушувања можат да се појават кај деца поради недостаток на...

Ризикот од недостаток на витамин Д кај доенчињата и децата е зголемен и е најизразен до 3-годишна возраст, како и во периодот на интензивен...

Стрии, видови на стрии, превенција и третман

Стриите (striae) се вдлабнати ленти кои се појавуваат на стомакот, градите, колковите, задникот или на други места на телото. Тие се чести кај бремени...

Laboratorios BABÉ – хигиена кај новороденче

Доаѓањето на бебе на овој свет не претставува лесна задача за родителите. Штом ќе го земете во вашите раце, сомнежите за грижата на вашето...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата