back to top

Локомотив сируп – за безбедно патување и полесни симптоми при стомачен...

Доаѓа летото, а со топлото време и високите температури почнува и сезоната на стомачните вируси. Како безгрижно да патуваме? Секое семејство кое се подготвува...

Зошто треба да ја имате “Haakaa” пумпата?

Секоја мајка која дои знае колку е вредно мајчиното млеко - има причина зошто се нарекува течно злато! Вашето тело е неверојатно и прави...

Бидете дел од Kid Expo заедно со Bellina!

0
Оваа година на 8ми и 9ти Април од 10 до 19ч Bellina ќе земе учество на Kid Expo – првиот организиран саем за деца...

Погрижете се за сензитивната бебешка кожа, но и за кожата на...

0
Грижата за новороденче може да биде исцрпувачка, правејќи ја невозможна мисијата да се извршат секојдневните обврски. Како што овие обврски станувaат се побројни, ќе...

Неколку совети за “измолзување” на мајчино млеко – како да ја...

Да почнеме од почетокот во првите неколку саати после породувањето. Измолзувањето на мала количина на колострум (кој во првиот ден после породувањето се лачи во...

Доење на дете после првата година – митови за „продолженото“ доење

0
Гостување на Јасна Апостолски - Николов (Дипломирана медицинска сестра, Меѓународен консултант за доење - IBCLC, Сертифициран едукатор за психофизичка подготовка на трудници) во емисијата...

Зошто сертифицираната органска козметика е вистинскиот избор за вас?

0
По раѓањето, секој нов родител го сака најдоброто за своето бебе. Родителите често ја проценуваат секоја направена одлука грижејќи се таа да не влијае...

Нашите врвни совети за наоѓање безбедна и оддржлива пелена за бебиња

0
Зелени пелени. Еколошки пелени. Оддржливи пелени. Има доста имиња. Како мајка или татко, како да се движите низ џунглата на брендови за пелени за...

Дохрана – немлечна исхрана

0
ДЕФИНИЦИЈА Во секојдневната пракса под зборот дохрана се подразбира воведување на кашеста храна кај дотогаш хранети доенчиња со мајчино млеко или со адатирано млеко. Но...

Столица кај децата – што е нормално, а што не е?

Ова е едно од прашањата што многу често младите родители си го поставуваат и им создава дилема на родителите. Се надевам дека со овој...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата