Употребата на производи за заштита од сонце додека вие и вашето цело семејство се сончате, пливате, или пак уживате во топлите денови играјќи или шетајќи е најважна, но не смее да се изостави и последователната нега и хидратација на кожата.

Покрај тоа што треба да се обрне внимание на висината на факторот да биде најмалку 30СПФ (кај бебиња и деца идеално е да се користи 50СПФ), исто така е значајно кога сте во можност да одберете минерални (физички) наспроти хемиски филтри, бидејќи минералните филтри ќе ве заштитат не само од УВА туку и УВБ зрачење, но и ќе ја намалат можноста за иритации кај сензитивна кожа и кожа склона на реакции.

Во прилог се нашите предлози за заштита од сонце, инсекти и хидратација на кожата:

Крема за лице и тело за деца и бебиња со SPF50+

Од голема важност е ефикасно да ја заштитите детската кожа од негативните ефекти на УВА и УВБ. Тоа е улогата на нашата детска SPF50+ крема за заштита од сонце, која ги спојува во едно ефикасноста и безбедноста на кожата, благодарение на минералните филтри во хипоалергената формула, без презервативи и додадени мириси.

Хидратантен флуид за лице и тело за после сончање

Важно е да се грижите за вашата кожа по изложување на сонце. Навистина, штетните ефекти на слободните радикали врз кожата генерирани по изложување на УВА, продолжува дури и кога не сме повеќе изложени на сонце.

Флуидот:

–    Може да се користи од страна на трудници и доилки

–    Може да се користи од 1 годишна возраст

Можеби ќе ви се допадне:   Дали треба да избегнувам одредени видови храна додека дојам?

Крема со spf30 за заштита од комарци и инсекти

Кремата за заштита од комарци и инсекти со фактор SPF30 паметно ги комбинира природните и органските состојки за да го заштити корисникот од две најголеми опасности на природата – оштетување од сонце и убоди од инсекти. Ова е три-активен крем за сончање, навлажнувач и одбивач на инсекти. Со невидена заштита со широк спектар SPF30 и од УВА и од УВБ зраците, овој немрсен лосион ќе ја заштити кожата и од оштетување од сонцето и од стареење. Истовремено, обезбедува камуфлажа од убоди на инсекти!

100% природно потекло

Крема за лице и тело со spf50

Овозможува инстантна, максимална нежна заштита. Фотостабилен безбеден минерален УВ-филтер. Останувајќи на површината на кожата, создава заштита од сонцето, ги блокира и ги дифузира сите видови на зраци: УВБ, УВА1и УВА2. Кремата е збогатена со голем број на антисептици, антиинфламаторни и матифицирачки состојки.

огодна за сите типови на кожа. Погодна за возрасни и деца од 0 години.

Крема за лице и тело со spf30

Оваа крема со SPF фактор обезбедува висок степен на природна заштита. Ги комбинира хидратантните и заштитните својства на хидролатот од невен со регенерирачките својства на маслата од сусам и ленено семе. Цинк оксидот е безбеден, широкоспектарен, минерален филтер. Останувајќи на површината на кожата, создава заштита од сонцето, борејќи се со кратките УВБ зраци, спречувајќи изгореници. Исто така, заштитува и од долгите, длабокопенетрирачки УВА зраци кои предизвикуваат фотостареење и меланома.

Погодна за сите типови на кожа. Погодна за возрасни и деца од 0 години.

Пигментирана крема за лице и тело со spf50

Нашиот највисок заштитен фактор против штетните ефекти од ултравиолетовото зрачење. Невенот обезбедува непосредно хранење и регенерација на кожата. Нежниот розов пигмент има заштитно дејство и во комбинација со други состојки, спречува изгореници.

Можеби ќе ви се допадне:   “БЛОК ПОДОJ”

Кремата е збогатена со голем број на антисептици, антиинфламаторни и матифицирачки состојки.

Екстрактите од орев и шипинка ја задржуваат влaжноста во кожата, тонот, ја одржуваат еластичноста и нежно лекуваат.

Кремите со физички филтри имаат прилично густа конзистентност, па има неколку особености за нивната употреба. Треба да се нанесат во тенок слој, распределувајќи добро врз кожата. Растителни масла како кокос, шеа путер, макадамиа, авокадо, пченични никулци, може да се додадат на кремата за подобра дистрибуција и удобно нанесување на кремата. Ова на никој начин нема да влијае на нивото на заштита од сонце.

Погодна за сите типови на кожа. Погодна за возрасни и деца од 0 години.

Пигментирана крема за лице и тело со spf30

Оваа пигментирана крема со SPF фактор обезбедува висок степен на природна заштита.. Ги комбинира хидрирачките и заштитните својства на хидролатот од невен со регенерирачките својства на маслата од сусам и ленено семе.

Цинк оксидот е безбеден, широкоспектарен, минерален филтер. Останувајќи на површината на кожата, создава заштита од сонцето, борејќи се со кратките УВБ зраци, спречувајќи изгореници. Исто така, заштитува и од долгите, длабокопенетрирачки УВА зраци кои предизвикуваат фотостареење и меланома.

Погодна за сите типови на кожа. Погодна за возрасни и деца од 0 години.

Хидратантна крема за лице и тело за цела фамилија

Оваа крема е идеален третман за хидратација, смирување, обнова и заштита на чувствителната и реактивна кожа за целото семејство. Кожата е помека, помалку чувствителна, заштитена од надворешни влијаниа.

  • 99% од природно потекло
  • 0% силикон, синтетички мирис
  • Дерматолошки тестирано

Крема за бебиња со заштитен фактор SPF50+

100% минерална крема за сончање погодна за бебиња и за чувствителна кожа, која обезбедува широк спектар на заштита со SPF50+PLUS.

Можеби ќе ви се допадне:   Алтернативни методи за хранење на бебето - 1 дел

– Ја навлажнува кожата и спречува нејзино оштетување

– Широк спектар на UVA+UVB+IR

– Некомедогена крема за сончање со лесна текстура за нанесување

– Без хемиски филтри, наночестички и други токсични материјал

– За интензивно изложување на сонце

– Производот е дерматолошки тестиран

Сите производи можете да ги најдете на веб страната на Bellina