back to top

Првите часови од животот на бебето – Дел 2

0
Медицинска нега на новороденче Веднаш по раѓањето, на бебињата им се потребни многу анализи и процедури кои се од голема важност за здравјето на вашето...

Првите часови од животот на бебето – Дел 1

0
По неколку месеци чекање, конечно, вашето ново бебе е тука! Мајките честопати поминуваат толку време во исчекување на трудот, не размислуваат или дури не...

Доење и спиење заедно со бебето

0
Дефиниции на термини кои се користат во овој артикл: Спиење заедно. Мајката и / или нејзиниот партнер (или било која друга личност) спијат заедно...

Синдром на ненадејна смрт кај новороденчиња (СИДС)

0
Од 1992 година, Американската академија за педијатрија препорачува доенчињата да бидат поставени да спијат на грб за да го намалат ризикот од синдром на...

Грижа и безбедност на новороденчиња

0
Ако ова е вашeто прво бебе, можеби сте загрижени дека не сте подготвени да се грижите за вашето новороденче. Не сте сами. Многу нови...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата