Се грижите за вашите деца, но важно ви е и вашето здравје?

Сакате да одберете козметика која што ќе биде погодна за целото семејство, а сепак ќе содржи хидратантни и хранливи состојки, нема да содржи штетни хемикалии и нема да го оптерети семејниот буџет?

Bellina.mk ви ја претставува новата линија на производи за целото семејство!

Dhyvana не е само бренд – Dhyvana е движење кое излегува од класичниот калап на природна и веганска козметика, но со стил. Овој бренд ќе биде верна придружба за секој кој бара уникатна козметика како самиот себе, независно дали станува збор за ентузијаст кој постојано сака чисто лице, или пак љубител на шминка со 5 ѕвездички. Dhyvana е бренд кој создава производи со состојки од растително потекло, но и бренд кој ги предизвикува однапед поставените норми за убавина, нудејќи нешто извонредно подобро – свеж и подобрен пристап.

Одберете ја Family линијата на производи и зачекорете во светот на нега за кожа која се адаптира на вас, приоритетизирајќи ги вашите потреби. Оваа линија ви нуди вегански формули кои не содржат глутен и парфеми и не се тестирани на животни. Сите производи се погодни за целото семејство, сите типови на кожа, па дури и сензитивна и атопична кожа.

Гел за туширање за целото семејство – 200 мл.

Овој гел содржи чистачи од природно потекло и супер хранливи масла како јојоба и кокосово масло кои го прават да биде идеален за секојдневна нега на сите типови на кожа, вклучително и детска, чувствителна и атопична кожа.

Веганската хијалуронска киселина присутна во целата семејна линија ја задржува влажноста во кожата и ја одржува смирена, хидрирана и мека во текот на денот.

Можеби ќе ви се допадне:   Развојни пресвртници - Вашето бебе на шест месеци

Неговата формула обезбедува деликатна хигиена, не содржи сапун или синтетички детергенти. Неговата пена со неутрална pH вредност го почитува балансот на кожата и биохемиската заштитна обвивка на кожата. Чисти додека истовремено ја зачувува природната хидратација и заштита, придонесувајќи за развој на силна и здрава кожа, без иритација благодарение на екстрактите од алое вера, жалфија и маточина.

Заштитете го микробиомот на целото семејство со овој хранлив гел за секојдневна употреба, идеален дури и за најчувствителната кожа.

Начин на употреба:

  1. Протресете го производот пред употреба за добро да се хомогенизираат природните состојки.
  2. Нанесете на влажна кожа со нежна масажа, а потоа темелно исплакнете со многу вода.
  3. На крај секогаш користете хидратантен лосион за да ја одржите вашата кожа мека и хидрирана.

Состојки: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, OSMOTIC WATER (AQUA), COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CITRIC ACID , PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*од органско земјоделство

**трансформиран од органски состојки

99,5% од состојките се од природно потекло

89,6% органски состојки

Шампон за коса за целото семејство – 200 мл.

Овој шампон, кој е формулиран за целото семејство, содржи висококвалитетни природни состојки кои  заедно нежно ја чистат косата, без притоа да ја оштетат или да ја оставаат сува и безживотна.

Акаи и гоџи бобинките се богати со антиоксиданси, витамини и минерали кои ја штитат и зајакнуваат косата и истовремено ја негуваат и омекнуваат. Хијалуронската киселина помага да се задржи влажноста во косата, така што таа останува хидрирана и мека, додека хранливите масла обезбедуваат дополнителна хидратација и ја зајакнуваат природната заштитна бариера на косата.

Можеби ќе ви се допадне:   Доење на дете после првата година - митови за „продолженото“ доење

Грижете се за скалпот на целото семејство, идеален дури и за најчувствителната кожа.

Начин на употреба:

  1. Протресете го производот пред употреба за добро да се хомогенизираат природните состојки.
  2. Нанесете на влажна коса и нежно масирајте го скалпот.
  3. Исплакнете со многу вода и повторете ако е потребно.

Состојки: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, OSMOTIC WATER (AQUA), COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SQUALANE, BIOSACCHARIDE GUM-1, SODIUM HYALURONATE, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, BETAINE, PROPANEDIOL, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*од органско земјоделство

98,9% од состојките се од природно потекло

73,4% органски состојки

Лосион за тело за целото семејство – 200 мл.

Овој дневен лосион за тело кој е формулиран за целото семејство е длабоко хранлив и се одликува со смирувачки својства.

Содржи шеа путер, путер од невен, хијалуронска киселина и супер хранливи масла како бадемово масло, масло од јојоба и маслиново масло, при што длабоко и нежно ја хидрира кожата на 100% природен начин. Совршен е за чувствителна и атопична кожа, особено кај деца и бебиња. Неговата лесна, без мирис и брзо апсорбирачка текстура овозможува удобно нанесување, оставајќи ја кожата мека и удобна.

Неутралната pH вредност го почитува балансот на кожата и биохемиската заштитна обвивка, придонесувајќи за развој на силна и здрава кожа, без иритација и истовремено заштитена.

Длабоко ја навлажнува и храни кожата, оставајќи ја неизмерно мека за целото семејство, дури и за најчувствителната кожа.

Начин на употреба:

  1. Протресете го производот пред употреба за добро да се хомогенизираат природните состојки.
  2. Нанесете на чиста кожа и нежно масирајте додека целосно не се впие.
  3. Неговата формула која лесно се нанесува, долготрајно ја хидрира вашата кожа.
Можеби ќе ви се допадне:   Algoral Infant - суплемент за ублажување на симптоми на ГЕР кај бебиња на ексклузивно доење

Состојки: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, PROPANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, SODIUM HYALURONATE, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT*, TOCOPHEROL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL UNDECYLENATE, XANTHAN GUM, ARACHIDYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, OSMOTIC WATER (AQUA), PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL.

*од органско земјоделство

99,5% од состојките се од природно потекло

79,1% органски состојки

Овие производи можете да ги најдете на физичките локации на Bellina и во нивната онлајн продавница www.bellina.mk.