back to top

Можам ли да го дојам моето посвоено бебе?

0
Можеби. Многу мајки кои посвоиле бебиња можат да дојат. Можеби ќе треба да го дополнувате вашето мајчино млеко со донирано мајчино млеко од банка...

Можам ли да дојам по операција на дојка?

0
Да, но количината на млеко што ќе ја произведат вашите гради ќе зависи од тоа како е направена операцијата, каде биле засеците и причините...

Научете да доите

0
Доењето може да биде природно, но исто така е вештина за која треба пракса. Дознајте како најдобро да позиционирате и припојувате, видете различни држења...

Зошто треба да ја имате “Haakaa” пумпата?

Секоја мајка која дои знае колку е вредно мајчиното млеко - има причина зошто се нарекува течно злато! Вашето тело е неверојатно и прави...

“40 години од усвојување на меѓународниот код за маркетинг за замена...

0
Оваа недела се празнува 40 годишнината од постоењето на Меѓународниот код за маркетинг за замена на мајчиното млеко. Секоја една организација, здружение или индивидуален...

Кога доењето не функционира

0
Најновите истражувања покажуваат дека 9 од 10 жени започнуваат со доење на своите деца. Повеќето жени сакаат да дојат. За жал, и покрај нашите...

Донесување одлука за доење

0
Кога доите, му давате на вашето бебе здрав почеток кој трае цел живот. Мајчиното млеко е совршена храна за вашето бебе. Доењето спасува животи,...

Физиолошка жолтица

0
Физиолошката жолтицата кај новороденчињата е предизвикана од вишок на билирубин, кој се наоѓа во крвта, но обично само во многу мали количини. Во новородениот...

Дали моето мајчино млеко се менува како што моето бебе расте?

0
Да. Вашето мајчино млеко се менува во деновите по раѓањето и продолжува да се менува како што расте вашето бебе. Дознајте што ќе се...

Можам ли да се тетовирам додека дојам?

0
Дали размислувате за тетоважа? Дали се уште го доите вашето бебе? Дали сте загрижени за потенцијалните ризици поврзани со тетовирањето додека се уште доите? Можете ли воопшто...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата